Éljen a málna!
Minden nyár legkedvesebb vendégei a bogyós gyümölcsök! Csodálatos ízük és vidám külsejük mellett szuper egészségesek is, és sokféleképpen tudjuk őket felhasználni a konyhában. Közülük is az egyik kedvencünk a málna, ami egyszerűen megunhatatlan!
A málnát már az ókorban is gyógynövényként használták. A legenda szerint eredetileg csak Kréta szigetén, az Ida hegyén volt megtalálható. Latin nevét is innen kapta: Rubus Idaeus. Egy másik legenda szerint az egykor még fehér gyümölcsöt Zeusz Ida nevű dajkájának vére festette vörösre, mikor az megszúrta magát a málnabokor tövisével.
Nagyszerű hír, hogy alacsony kalóriatartalma mellett magas az antioxidáns hatása és sok benne a rost. Magas a C, A és E vitamin tartalma. Ezek mellett pedig magas az ásványi anyag tartalma is, van benne kálium, mangán, réz, vas és magnézium.
Hamis málnafagyi
Ehhez a szuperfinom nyalánksághoz csupán három összetevőre lesz szükségünk. Turmixoljunk össze 25 dkg málnát, 15 dkg görög joghurtot és egy nagy evőkanál mézet. Tegyük a masszát műanyag dobozban a mélyhűtőbe, egy órával később pedig már nincs is más dolgunk, mint örülni az elkészült finomságnak!
Málnás limonádé
Villával törjünk össze 25 dgk málnát, aminek a felét osszuk el egy jégkockatartóban és tegyük a mélyhűtőbe, a másik felét pedig tegyük félre. Két órával később az összetört málnát tegyük poharakba. Csavarjuk ki egy fél citrom levét, és öntsük azt is hozzá, majd tegyünk hozzá egy-egy kiskanál mézet. Keverjük össze a hozzávalókat, majd öntsük fel szénsavas vagy sima vízzel. A málna jégkockákat és egész csümölcsöket dobjuk a poharakba, rakjunk a tetejére egy kis mentát, és máris kész a színes és finom frissítő!
Málnás zabpehely
Turmixoljunk össze 10 dkg málnát 15 dkg görög joghurttal. A kész keverékbe tegyünk 3 evőkanál zabpelyhet. A kész masszát édesítsük juharsziruppal, szórjunk rá kókuszpelyhet, pár szem mandulát vagy diót, és tegyünk rá egy nagy marék málnát. Ezzel a finomsággal biztosan jókedvűen indul majd a nap!