Ismerd meg a Magyarország Tortája verseny győztes alkotásait!

A Magyar Cukrász Ipartestület immár 19. alkalommal hirdette meg a „Magyarország Tortája” versenyt. A megmérettetést kezdetektől fogva minden évben nagy izgalommal követtük figyelemmel. Ez idén sem volt másképp, így mi már jól ismerjük a győztes alkotásokat. Cikkünkben most Neked is bemutatjuk őket.

Ebben az évben igen különleges kihívás elé állította az Ipartestület a versenyen részt vevő cukrászokat. Dobos C. József mestercukrász ikonikus kreálmánya, az 1884-ben megalkotott, és egy évvel később a nagyközönség előtt bemutatott dobostorta ebben az évben ünnepli 140. „születésnapját”. Ez alkalomból a résztvevőknek a dobostorta jellegét adó alapanyagokat (tojás, cukor/karamellizált cukor, vaj, étcsokoládé, Bourbon vaníliás cukor és/vagy vanília rúd) kellett használniuk a versenyre nevezett édesség megalkotásához. Emellett az elmúlt évekhez hasonlóan idén is választaniuk kellett legalább két különleges alapanyagot az alábbi csoportokból: a Kárpát-medencében őshonos fűszerek, hungarikum pálinkák vagy a Kárpát-medence őshonos szőlőfajtáiból készült borok, illetve őshonos magyar gyümölcsök.

A szakmai zsűri idén a gyulai Kézműves Cukrászdát képviselő Balogh László kreálmányának, a CDJ Stílusgyakorlatnak ítélte oda a megtisztelő címet.

A Magyar Cukrász Ipartestület így ír a nyertes alkotásról:

„A torta alapja a klasszikus dobostorta újraértelmezése, a vajban gazdag felvert klasszikus alapokra épül, míg a habkönnyű csokoládé vajkrém a meggyzselével rendkívül szépen harmonizál.
A vágási felület, a függőleges rétegrend különleges vizuális élményt ad, a meggy mély íze és a kellemes savak a csokoládé lágyságával és a karamell karakterével keveredve különleges gasztronómiai élvezetet nyújt. A torta főbb alkotóelemei közül a meggypálinka a zselé ízét hivatott fokozni, a mandula praliné és a grillázs, illetve a tejcsokoládé glazúr az ízek komplexitását és a megjelenést teszik teljessé.
A torta alsó piskótalapja a klasszikus doboscukorral van áthúzva, ami roppanós réteget képez és tiszteleg a Dobos C. József által megalkotott eredeti mű előtt. A torta alsó részébe még mandula nugát és mandulagrillázs keveréke is kerül, ami újabb ízekkel és textúrával gazdagítja a tortát.”

Természetesen az idei évben sem maradnak finomság nélkül a speciális étrendet követők, hiszen az Ipartestület az Egy Csepp Figyelem Alapítvánnyal karöltve idén is – immár 14. alkalommal – megválasztotta Magyarország Cukormentes Tortáját is.

A cím viselője az „Álmodozó” fantázianévre keresztelt desszert lett, amelyet a hódmezővásárhelyi Marcipán Cukrászda cukrászai, Benczur Sándor és Kovács János alkottak meg.

Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány így mutatta be a tortát a nagyközönségnek:

„Egy békebeli hangulatú desszert, ami megidézi a klasszikus Lúdláb vagy Rigójancsi ízvilágát – hozzáadott cukor nélkül!A tortában kakaós-mandulalisztes piskótalapok között fahéjas, chiamagos meggyragu bújik meg, amit enyhén édes tejcsokoládékrém ölel körbe. A roppanós textúrát pedig kakaóbab töret adja. Egy igazi mestermű!”

A két győztes alkotást augusztus 19-től a Zilában is megkóstolhatod. Éttermünk és kávéházunk augusztus 20-án is nyitva tart majd, így az államalapítás ünnepének napján is szeretettel várjuk azokat, akik a hamisítatlan Zila ízek kíséretében, kávéházunk egyedülálló hangulatát élvezve fogyasztanának el egy-egy szeletet Magyarország „születésnapi tortájából”.

Ne felejts el asztalt foglalni a +36 30 597 6444-es telefonszámon vagy a https://zilakavehaz.hu/asztalfoglalas linkre kattintva!